Indoneesia ringreis 18.01.-05.02.2024

Indoneesia ringreis

Jakarta – Bogor – Yogyakarta – Bali

Indoneesia on riik Kagu-Aasias, mis hõlmab suurema osa Indohiina poolsaare ja Austraalia vahele jäävatest saartest. Koloniaalajastul kasutati Indoneesia piirkonna kohta nime Hollandi India. “Tuhande saare riigi” Indoneesia 17600-st saarest vaid umbes 6000-l elatakse püsivalt. Tuntuimad neist on kohviistanduste saar Sumatra ja kultuurihäll Jaava, paradiisisaar Bali ning looduskaunid Gili saared, draakonite saar Komodo. Indoneesiais reisides vahelduvad kirglikud ja kaootilised linnapildid maaliliste valgete randade ja lokkava rohelusega. Kõikjal võtab vastu ülevoolavalt sõbralik ja uudishimulik rahvas, kes suure rõõmuga juhatab Sind vaatama Borobuduri templit, jalutama Bogori botaanikaaeda, tutvustab Yogyakartas vanu kombeid ja tavasid, näitab Bali saare idüllilisi puhkusekohti. Indoneesias on nii palju avastada, et sinna võiks reisida lõputu arv kordi!

Reisi kava:

18.jaanuarIndoneesia ringreis

Tallinn – Helsingi, 14.40-15.15

Helsingi-Doha, 16.05-23.50

Doha -Jakarta, 02.20-14.55 + 1

19.jaanuar

Saabumisel Jakartasse kohtumine giidiga (ingliskeelne), transfeer hotelli. Majutume kolmeks ööks Jakartas.

20.jaanuar, Jakarta (hommikusöök, lõunasöök)

Hommikusöök hotellis, seejärel Jakarta linnaekskursioon: Rahvusmonument ja  vanalinn, Istiqlali mošee ja  lõunasöök kohalikus restoranis. Ööbimine Jakartas.

21.jaanuar, Jakarta-Bogor  (hommikusöök).

Hommikusöök hotellis. Ekskursioon Bogori paleesse ja botaanikaaeda, lõunasöök kohalikus restoranis. Peale seda tee- või köögiviljaistanduse külastus. Ööbimine Jakartas.

22.jaanuar,  Jakarta-Yogyakarta (hommikusöök, lõunasöök)

Pärast varast hommikusööki transfeer rongijaama, rong väljub 08.15. Ees ootab mitmetunnine rongisõit Yogyakartasse. Rongi tee kulgeb läbi mägede, kohalike külade ja riisipõldude. Saabume Yogyakartasse ca 14.45. Rongijaamast transfeer hotelli. Pealelõuna on vaba omapäi ümbruskonnaga tutvumiseks, nt.Malioboro Street, mis on väga populaarne koht kohalikele ja turistidele poodlemiseks, etendustest osa saamiseks ja söömiseks.  Majutume neljaks ööks Yogyakartas.

23.jaanuar, Yogyakarta linnatuur (hommikusöök, lõunasöök)

Yogyakarta on ainus Indoneesia kuninglik linn, mida ikka veel valitseb monarhia. Yogyakartat peetakse ka kaunite kunstide, kultuuri ja hariduse keskuseks. Ööbimine Yogyakartas.

24.jaanuar, Borobudur(~42 km) (hommikusöök, lõunasöök)

Hommikusöök hotellis. Ekskursioon Borobuduri – maailma suurimasse budistlikku templisse, mis pärineb 9.sajandist ja on UNESCO maailmapärandi nimistus. Seejärel tutvumine Borobuduri ümbruskonnaga ning sõit tagasi Yogyakartasse. Ööbimine Yogyakartas.

25.jaanuar, Mount Merapi (~28 km) (hommikusöök, lõunasöök)

Hommikusöök hotellis. Bussisõit väikelinna Kaliunrangi, mis asub Merapi vulkaani jalamil. Külastus Ulen Sentalu muuseumisse, kus saab tutvuda 15. sajandil valitsenud kuningliku perekonna ajalooga. Jätkamine jeepidega, et näha ühe maailma ohtlikuima vulkaani tegevuse jälgi. Kohtumine kohalike inimestega ja külastus “Sisa Hartaku” muuseumisse. Ööbimine Yogyakartas.

26.jaanuar, lend Yogyakarta-Denpasar.

Lahkume hotellist kell 08.00, lendame Balile Denpasari.

26.jaanuar-04. veebruar

Rannapuhkus Balil, majutus hotellis hommikusöögiga (9 ööd). Balil viibimise ajal toimub üks terve päeva ekskursiooni lõunasöögiga ja kaks poole päevast ekskursiooni, et tutvuda lähemalt saare kohaliku eluoluga.

27.jaanuar, vaba päev.

28.jaanuar, vaba päev.

29.jaanuar, poole päevane ekskursioon (Ubud).

30.jaanuar, vaba päev.

31.jaanuarterve päeva ekskursioon lõunasöögiga (Kintamani tour).

01.veebruar, vaba päev.

02.veebruar, poole päevane ekskursioon (Uluwatu tempel).

03.veebruar, vaba päev.

04.veebruar, peale hommikusööki vaba aeg, õhtul transfeer lennujaama.

05.veebruar, kojulend

  • Denpasar- Doha, 00.10-05.00
  • Doha- Helsingi, 08.15-14.20
  • Helsingi-Tallinn, 19.40-20.10

Indoneesia ringreis saigi läbi!

Hind ühele kahese majutuse korral:

3* hotell, hind 2895.00

5* hotell, hind 3795.00

Reisipaketi hinna sees:

  • lennupiletid, lennujaamamaksud, transfeerid, majutus valitud hotellis, toitlustus vastavalt programmile, programmis olevad ekskursioonid, programmis olevad tasulised sissepääsud, eestikeelse reisisaatja ja kohaliku profesionaalse giidi (inglise keelne) teenused.
  • Lisatasu eest ühene majutus, reisikindlustus, isiklikud kulutused, jootraha.
  • Fiesta Reisid jätab endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
  • Reisiprogrammis, sh. lennuaegades võib tulla ette muudatusi reisibüroo Fiesta Reisid´est mitte olenevatel põhjustel.

Viisa:

  • Indoneesia viisa taotletakse piiril, hind 35 USD (saab kohapeal maksta kaardiga). NB! Kontrollige passi kehtivust – Indoneesiasse minekul peab pass kehtima veel vähemalt 6 kuud peale tagasisõidu kuupäeva.

Infoks:

  • Indoneesias hakkab 2024 aastast kehtima turismimaks 10 USD / inimese kohta.

Infot Indoneesia kohta: