Hotell Saaremaa 

Kultuurne puhkus Saaremaal

 26. ja 27.juulil 2019

 Ringreis kaunil Saaremaal, ooperipäevade piletid, majutus looduskaunis hotellis mere ääres.

Eesti suurimat saart, Saaremaad teatakse rahuliku puhkekohana, kus on omapärane loodus, palju vaatamisväärsusi ning lahe saare huumor. Ainulaadsuse on Saaremaa säilitanud paljuski just oma asukoha ja eraldatuse tõttu. Põlistes külades leidub veel rookatusega hooneid ja kiviaedu, säilinud on kaunid rahvariided ning omapärane keelepruuk. Saaremaal on mönus!

Ajakava

1.päev

Väljasõit Tallinnast kell 07.30. Sõidame Virtsu. Kell 10.15 väljub praam Virtsust Kuivastusse. Kohtumine kohaliku giidiga ja algab ekskursioon.

Külastatavad huviväärsused: igapäevast elu elav ja samal ajal muuseumina toimiv Koguva küla (Juhan Smuuli sünnitalu Tooma, vana külakool ja Muhu naiste käsitöö). Töötav tuuleveski – Eemu tuulik(vaatame väljast).

Kell 12.30 lõunasöögi võimalus Orissaares (palume ette tellida).

Järgnevad huviväärsused: Maasilinna varemed – väljakaevamise ja osalise taastamise järgus olev keskaegne ordulinnus, Angla Tuulikumägi oma 5 renoveeritud tuulikuga ja Pärandikultuurikeskus, kus tutvume erinevate töötubadega ja degusteerime Angla leiba koos ürdivõi ja teega.

Umbes kell 17.00 jõuame Mändjalga Hotelli Saaremaa. Registreerimine tubadesse, vaba aeg värskenduseks.

19.00 sõit ooperietendusele Kuressaare piiskopilinnuse õuel – Baltimaade ainus tervikuna ja oluliste ümberehitusteta säilinud keskaegne linnus. Moskva Helikon Opera esituses Francis Poulenc´i „Karmeliitide dialoogid“. Peale ooperit tagasisõit hotelli.

2. päev

8.00 – 9.30 Hommikusöök hotellis, väljaregistreerimine. 10.00 ekskursioon jätkub.

Külastatavad huviväärsused: Sõrve sääre tipp – kaugele Liivi lahte ulatuv kitsas poolsaar, Sõrve tuletorn ja külastuskeskus; Stebeli rannakaitsepatarei – II maailmasõja aegne militaarobjekt; Tehumardi lahinguväli – II maailmasõja ohvriterohke öölahingu toimumispaik.

13.00 Kuressaare linn – Eesti noorim keskaegne linn, tänapäevane arenev maakonnakeskus. Lõunasöögivõimalus (palume ette tellida) ja vaba aeg Kuressaares.

16.30 Asume koduteele.Teeme peatuse Eesti tuntuima loodusharulduse – Kaali meteoriidikraatri juures.

Kell 18.45 praam Kuivastust Virtsu. Tallinnasse jõuame u. kell 21.30.

Majutuskohaks on Hotell Saaremaa, mis asub Mändjalas. Hotelli ümbritseb kaunis liivarand ja männimets. Hotell on oma teenuste mitmekesisuse ja rahuliku õhkkonna tõttu sobilik puhkuseks ja spaahoolduste nautimiseks nii pere kui sõpradega. Kõikides numbritubades on tualettruum, duširuum, televiisor ja Wi-Fi.

Saaremaa – põnev meretagune paik!

Hind sisaldab

  • Bussi Tallinn-Saaremaa-Tallinn, praamipileteid Virtsu – Kuivastu – Virtsu.
  • Vaatamisväärsuste külastust, sh Angla ja Sõrve külastuskeskused ja tuletorn. Angla leiva ja ürdivõi degusteerimist.
  • 1 öö majutust Hotell Saaremaa 2-kohalistes tubades koos hommikusöögiga.
  • Giiditeenus

Ooperietendus räägib tõestisündinud loo 16 Karmeliitide kloostri nunna märtrisurmast Compiegne’is Suure Prantsuse revolutsiooni sündmuste ajal. „Karmeliitide dialoogid“ on eelkõige dialoog vaataja hingega, mida etenduse loojad peavad kord kirglikult, kord mõtlikult, kord karmilt, kuid alati alasti siirusega.

Hind al. 159.00/ inimene

Lapsepilet kuni 15-aastane al. 119,00/ laps

Lisatasu eest:

  • Lõunasöögid esimesel ja teisel päeval. Hind 12.- eurot söögikord (palume ette tellida).
  • Ühekohalise toa lisatasu 25.- eurot
  • Ooperipäevade etenduste piletid: „Karmeliitide dialoogid“ – 70.-/ lasteetendus 10.-
  • Tai massaaž 1h 35.- (ainult ettetellimisel makstes)