Indoneesia ringreis

25.november – 12. detsember 2022

Jakarta – Kalimantan – Bali

  

Reisi kava:

25.november

Tallinn – Istanbul 19.10-22.35; Istanbul– Jakarta 01.55-17.35 (26.nov)

26.november

Saabumisel Jakartasse kohtumine kohaliku giidiga (ingliskeelne), transfeer hotelli. Ööbimine Jakartas.

27.november, Jakarta (hommikusöök, lõunasöök)

Hommikusöök hotellis, Jakarta linnaekskursioon lõunasöögiga. Transfeer lennujaama, lend Jakarta- Banjarmasin, 17.55-20.50.

28.november – 4.detsember Kalimantani ringreis

Saabumine Banjarmasini lennujaama, kohtumine giidiga (ingliskeelne), transfeer hotelli. Majutus kesklinna hotellis.

29.november,  Banjarmasin (hommikusöök, õhtusöök) 

Hommikusöök hotellis, vaba aeg. Peale lõunat külastatakse Blaurani vanalinna ja Tunggingi turgu, kus saab näha ja soetada kohalikke suveniire. Edasi sõidetakse vaatama ninaahvi skulptuuri, mis asub Banjarmasini jõe kallastel. Ninaahv, Bekantan on ainult Kalimantanil elav liik ja on väljasuremisohus. Ninaahv on Lõuna-Kalimantani sümbol. Õhtusöök toimub Pondok Bahari restoranis. Bussisõit hotelli.

30.november

Banjarmasini linnaekskursioonid – Sasirangani küla– Wasaka muuseum (hommiku-, lõuna-, õhtusöök) 

Hommikusöök hotellis, vaba aeg. Kell 11.30 kogunemine hotellis ja algab sõit Sasirangani külla Sungai Jingahi, kus näeb Kalimantani traditsioonilisi kangaid, vaba aeg ostlemiseks. Lõuna kohalikus restoranis. Edasi sõit Wasaka muuseumisse, kus tutvutakse Banjari sõdalastega. Bussisõit tagasi ja õhtusöök katuseterrassil, tagasi hotelli ja vaba aeg.

1.detsember

Lok Baintani ujuv turg- ninaahvide saar- Kuini küla- Sultan Suriansyah mošee 1526- Rattani tehas- Puruni küla (hommiku-, lõuna-, õhtusöök)

Varajane äratus, kohtumine giidiga 05.30 hotelli lobbys ja paadisõit Lok Baintani ujuvale turule. Turg alustab kell 7 ja lõpeb juba kell 9. Hommikuse päikesetõusul romantiline sõit mööda Martapura jõge, kus kallastel hakkavad end tasapisi näitama palmid ja väikesed moshed. Soovi korral saab osta puuvilju, kooke, aedvilju, kulinaariatooteid,  mida müüakse otse paatidest, kirjudes rättides või palmilehtedest kübaratega müüjannad on traditsioonilistes paatides kaunilt värvikas vaatepilt.

Peale turu külastust tagasi Banjarmasini, hommikusöögi peatus Bang Amatis, (kohalik kanasupp) Soto Banjar on kohalik ikooniline roog, hõrk, kergelt vürtsikas, Lõuna-Kalimantani rahvusroog.  Edasi toimub jõekruiis Sungai Andai küla ja ninaahvide saare suunas. Matk mööda puusilda ning saab nautida kauneid vaateid.  Tagasi paadile ning sõit jätkub Kuini küla poole, vahepeatus Sultan Suriansyahi mošee juures. Jätkub sõit Banjarmasini linna keskusse, kus on vastas buss, mis viib tagasi hotelli. Puhkepaus. Kell 12.30 lõuna kohalikus restoranis ja rotangi tehase külastus, kus saab näha rotangist tehtud tooteid- mütsid, kotid, matid. Sõit Puruni külla, kus näeb kohalike käsitööd.  Õhtusöök Banjarmasini linnas, tagasisõit hotelli.

2.detsember

Teemandikaevanduse külastus- Cahaya Bumi selamat-päikeseloojang Mandianginis (hommiku-, lõuna-, õhtusöök)

Hommikusöök hotellis. Bussitransfeer 09.00 Cempaka Pumpungi külla, et tutvuda teemandikaevandusega ja teemandi lõikamise – poleerimise protsessidega. Lõunasöök. Sõit Cahaya Bumi Selamat turule, kus on võimalus näha ja soetada ehteid, juveele, kohalikke suveniire. Päikeseloojang võetakse vastu Tahura Mandiangin pargis, proovitakse kohalikku mett ja külastus Hollandi majja. Sõit tagasi Banjarmasini ja õhtusöök hotellis.

3.detsember

Jahar Salehi looduspark- Banjarmasini kanalid- Kuin Kacil, (hommiku-, lõuna-, õhtusöök)    

Hommikusöök hotellis. 09.00 sõit Jahari loodusparki, kus elavad ahvid, ninaahvid, krokodillid, linnud ja saab näha kohalikke troopilisi taimi ja puid. Lõuna kohalikus restoranis. Suveniiripoe külastus, kus pakutakse kohaliku mett, ürte, ravimtaimi ja palju muud. Jätkatakse sõiduga mööda kanalit, sõit toimub traditsioonilise paadiga Kelayani küla poole, tutvume kohalike tegemistega. Sõit magroovi metsa. Õhtusöök ja tagasisõit hotelli.

4.detsember

Hommikusöök hotellis, vaba aeg, transfeer lennujaama. Lend Banjarmasin-Denpasar.

4.- 11.detsember rannapuhkus Bali saarel

Rannapuhkus Balil, majutus hotellis hommikusöökidega. Balil viibimise ajal toimub ekskursioon tutvumiseks kohaliku eluga.

11.detsember

Transfeer lennujaama 18.00, lend tagasi Eestisse.

Tagasilend Denpasar- Istanbul 21.40-05.55 (+1); 14.november Istanbul-Tallinn 09.40-11.55

12.detsember

Kell 11.55 saabumine Tallinnasse.

Reisi lõpp!


Hinnad:

4* hotelli valikul 3490.00 EUR, ühese majutuse lisatasu 900.00 EUR.

5* hotelli valikul 3990.00 EUR, ühese majutuse lisatasu 1100.00 EUR.

Hind kehtib ühele kahese majutuse korral.

Reisisaatja:

Reisisaatjaks on Thea Karin. Thea Kagu-Aasia vaimustus sai alguse juba ülikooli ajal Saksamaal ja Austrias ning viis teda Taist üle Myanmari ja Kambodza ka Indoneesiasse. Reisiajakirjanikuna on ta kirjutanud mitmeid artikleid, teinud filme ja saateid KUKU raadios Reisirada saate raames. Giidi kogemused sai Thea Austrias, töötades peale mitmeaastast väljaõpet ajakirjanike ja riiklike külaliste delegatsioonidega. 

Infoks:

  • Reisi eest ettemaks 300.-EUR, arve saadetakse ning tuleb tasuda 7 päeva jooksul peale reisi broneerimist. Reisist loobumise korral ettemaksu tagastus 100% kuni 90 päeva enne reisi.
  • Reisipaketi hinnas lennupiletid, lennujaamamaksud, transfeerid, majutus valitud hotellis, toitlustus vastavalt programmile, (H/S-hommikusöök, L/S-lõunasöök, Õ/S-õhtusöök),  programmis olevad ekskursioonid, programmis olevad tasulised sissepääsud, reisisaatja ja kohaliku profesionaalse giidi (inglise keelne) teenused.
  • Lisatasu eest ühene majutus, reisikindlustus, isiklikud kulutused, jootraha.
  • Fiesta Reisid jätab endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
  • Reisiprogrammis võib tulla ette muudatusi reisibüroo Fiesta Reisid mitte olenevatel põhjustel.